Menu Zavrieť

Vyberte si na dovolenku skvelé plážové šaty a oblečenie

šaty

Dovolenka a šaty

Aj vy sa už neviete dočkať krásneho, slnečného a horúceho letného počasia a ešte viac vytúženej letnej dovolenky? Potom už možno práve v týchto dňoch plánujete svoju letnú cestu alebo už dokonca premýšľate aj o tom, čo si zbalíte do kufra a aké letné plážové šaty či oblečenie by sa vám na dovolenke mohli určite hodiť. Príjemná predstava piesočnatých pláží, šum mora, ľahký vánok, plážové promenády, zmrzlina aj osviežujúce drinky nenechajú nikoho chladným a k takýmto letným radovánkam automaticky patrí aj zmena v obliekaní, keď formálny pracovný alebo mestský odev konečne vymeníme za ľahký a pohodlný plážový outfit.

šaty
Nádherné letné šaty na pláž

Ako byť „šik“ aj na pláži

Plážové šaty, tuniky, overaly, ale aj šatky či pareá uviazané na mnoho spôsobov – to všetko patrí vrátane plaviek k typickému plážovému outfitu. Plážové oblečenie a tuniky sú veľmi praktické, pretože sú jednou z najlepších možností ako len narýchlo hodiť niečo na plavky a zároveň vyzerať veľmi imidžovo a štýlovo. Mnohé dámy si dajú mimoriadne záležať na dokonalom zladení plážových šiat s plavkami, či dokonca s plážovou taškou, klobúkom, čelenkou alebo žabkami. Okrem pekného vzhľadu však plážové šaty (najmä tie, ktoré zahaľujú ramená a chrbát) spĺňajú aj určitú ochrannú funkciu proti spáleniu pokožky slnkom.

šaty
Aj dlhými šatami môžete zaujať na vašej dovolenke

Plážové šaty a tuniky – ich výber je naozaj pestrý a zaujímavý

Vybrať si krásne plážové outfity dnes už nepredstavuje žiaden problém, pretože ich ponuka je mimoriadne pestrá a zaujímavá nielen čo sa týka farieb, vzorov a potlačí, ale aj strihov či materiálov. Väčšina z nich je vyrábaná z ľahkého vzdušného materiálu (napr. z hodvábu, jemnej krajky či z kombinácie bavlny a viskózy), medzi veľmi obľúbené patria aj transparentné a dierkované materiály. Z farebnej škály uprednostnite do horúceho slnečného počasia skôr svetlé odtiene a pastelové farby, plážové šaty v tmavých farbách zvoľte radšej na večernú prechádzku po plážovej promenáde či večernú spoločenskú udalosť.

Pridaj komentár