Menu Zavrieť

Strávim niekoľko dní na ostrove Lewis počas ďalšej dovolenky?

dovolenka

     Pevne verím, že sa mi takáto dovolenka opäť podarí. Množstvo ostrovov a ostrovčekov súostrovia Hebridy je svetoznámych. Nielen svojou malebnou prírodnou, no hlavne divokou meniacou sa scenériou, ale aj geologickou históriou a stavbou.  Na tomto malebnom súostroví som už raz pred piatimi rokmi bol v rámci prvej poznávacej dovolenky na severe Škótskej vysočiny. O niekoľko týždňov som sa rozhodol tam ísť znova, a potom možno v lete už so susedmi zo Slovenska. Pozval som ich na návštevu severného Škótska, kde už mnoho rokov žijem a pracujem. A je to tu pre mňa stále ako byť na platenej trvalej dovolenke. Prečo aj nie?

dovolenka
Súostrovie Hebridy

Prvá dovolenka bola dvojtýždňová

   Dovolenka koncom januára 2016 mi vyšla. Bola pestrá, videl som niekoľko hlavných európskych miest, bol na niekoľkých letiskách a dohromady som sedel sedemkrát na palube lietadla. Našťastie žiadne veľké meškania, zrušenia letov či dokonca evakuácie letiska. Zažil som to už dvakrát tu na letisku v Edinburgu kvôli nejakej podozrivej batožine na mužskej toalete. Nebol to dobrý a povzbudzujúci začiatok dovolenky, ale stáva sa to občas a ja tak trocha s tým pri plánovaní svojich dovolenkových ciest niekam počítam. Veď som už čo to precestoval a zopár cestovných tašiek už vymenil.

dovolenka
Dovolenka na západe môže byť výbornou voľbou najmä pre tých, ktorí radi objavujú zaujímavé miesta

Dovolenka na západe

    O tri týždne som sa vybral na svoju druhú dovolenku v tomto roku 2016. Bolo to síce krátke, ale zato určite intenzívne. Ako základný dopravný prostriedok mi poslúžilo moje dožívajúce auto. Štyrikrát som sa aj s nim previezol malým trajektom, ktorým sa tu hovorí ferry. Prvou destináciou, kde som aj prespal, bolo prístavné mestečko Ulapool. Poznám to tam, bol som tam v rámci dovolenky už zopárkrát. Prespal som v turistickej ubytovni a na druhý deň skoro ráno som sa preplavil na ostrov Lewis. Ubytovanie som si už rezervoval v turistickom hosteli, skutočne som sa na to tešil a aj teoreticky pripravil. Cestou naspäť som išiel autom nádhernou trasou pozdĺž severného pobrežia Škótskej vysočiny.  Verte mi, mám to tu stále rád, toto meniace sa prírodné prostredie. A nakoniec, prečo aj nie?

Pridaj komentár