Menu Zavrieť

Aké jedálenské stoly vyberať, ak máme obmedzené priestorové možnosti?

Jedálenské stoly

Aké jedálenské stoly vyberať, ak máme obmedzené priestorové možnosti?

Jedálenský priestor s veľkorysým stolom pre 6 až 8 osôb a k tomu komfortné jedálenské stoličky. To je presne ten variant jedálne, o akom sníva väčšina gazdiniek. Ponúka totiž naozaj dostatočne veľký priestor pre luxusné stolovanie a možnosť mať zakaždým krásne naaranžované a prestreté jedálenské stoly. A to nielen v slávnostnejšie, ale aj vo všedné dni. Váza s kyticou krásnych kvetov, svietniky so sviečkami a dekoratívne poskladané servítky, ale aj zaujímavý obrus či behúň dokážu s každým jedálenským sedením hotové zázraky. Čo však v prípade, že máme obmedzené priestorové možnosti a na samostatnú jedáleň nie je miesto? Bývanie v klasických bytoch zväčša neponúka komfort samostatnej či priestrannej jedálne. A tak si s umiestnením jedálenského stola a sedenia musíme poradiť len v rámci svojich možností.

Jedálenské stoly a sedenie patria aj do priestoru s minimálnou rozlohou

Bez jedálenského stola či sedenia to v bývaní jednoducho nejde. A to preto, že priestor na stolovanie je veľmi dôležitý nielen pre nás ako majiteľov bytu, ale aj pre prípadných hostí a návštevy. Veď tie si k sebe pozývame pri rôznych oslavách a niekde ich potrebujeme usadiť. Pre majiteľov garzóniek či jednoizbových bytov s minimálnou rozlohou sú najlepším riešením jedálenské stoly zabudované do steny, ktoré v prípade potreby len vyklopíte.  Mimo času stolovania sú takéto stoly sklopené tak, aby zbytočne nezaberali priestor. Prípadne, ako jedálenský stôl môžete využívať barové sedenie, ktoré je súčasťou kuchynskej linky a opticky rozdeľuje kuchynskú zónu od tej obývacej.

jedálenské stoly
Skladacie stoly sú vhodné pre menšie priestory

Jedálenské stoly ideálne do klasických bytov

Klasické 2 až 3 izbové byty dávajú o niečo väčšie možnosti pre vytvorenie vyhovujúceho, štandardného jedálenského sedenia aspoň pre 4 osoby. A to či už v rámci kuchyne alebo ak má kuchyňa menej m2, tak aj v obývacej izbe. Výborným riešením ako získať potrebný priestor pre umiestnenie jedálenského stola a stoličiek sú tzv. otvorené priestory. Tie spájajú obývačky a kuchyne do jedného celku. Jedálenské stoly v štandarde 120 X 80 cm, prípadne aj o niečo väčšie rozťahovacie jedálenské stoly si v takom to priestore určite nájdu svoje pevné miesto.

Pridaj komentár