Menu Zavrieť

Čo taká exotická dovolenka na ostrove Zanzibar?

Zanzibar

Dovolenka na Zanzibare predstavuje pre mnoho ľudí stále ešte čosi nezvyčajné a hlavne neznáme. O možnosti cestovania na tento ostrov niektorí dokonca ešte v živote nepočuli alebo o ňom nemajú absolútne žiadne informácie. Je to ale veľká škoda, pretože práve Zanzibar spĺňa väčšinu požiadaviek, ktoré bežný turista na svoju dovolenku zvyčajne má. Ak hľadáte exotickú destináciu, umožňujúcu cestovanie po ostrove prakticky po celý rok, skúste práve Zanzibar.

Zanzibar je ostrovným autonómnym územím Spojenej republiky Tanzánie

Len 40 km na východ od pobrežia africkej Tanzánie v teplých vodách Indického oceánu sa nachádza prekrásny ostrov Zanzibar, ktorý je tak typický vôňou klinčekov a ktorého biele pláže vás úplne uchvátia. Určité časti takzvaného čierneho kontinentu, čo je synonymum pre africký kontinent, zažívajú v súčasnosti turistický boom, pretože turisti hľadajú niečo nové a inšpiratívne, čo naplní ich dovolenkové predstavy. Práve tento ostrov je typickým predstaviteľom takejto destinácie. Určite tu nestretnete masy turistov a tunajšie nepreberné množstvo prekrásnych pláží s bielym pieskom vás budú uspokojovať po celom pobreží ostrova.

Zanzibar
Zanzibar sa vyznačuje svojimi prekrásnymi plážami

Cestovanie po ostrove je plné zážitkov

Pre návštevníkov túžiacich po aktívnom vyžití a zaujímavých exkurziách predstavuje zanzibarské prostredie presne to, čo hľadajú. Kúpanie sa v teplom Indickom oceáne, potápanie a objavovanie podmorského sveta s jeho exotickým životom a neuveriteľnými koralovými útvarmi, ale aj poznanie miestnej kultúry a vnútrozemia ostrova, výpravy do bujných pralesov alebo výlet cez more do vyhľadávaných oblastí  safari v Tanzánii. Pri takýchto zážitkoch sa veľakrát tají dych.

Niekoľko výhod dovolenky na Zanzibare

Veľkou výhodou Zanzibaru je, že sa nenachádza na druhej strane planéty ako trebárs Havajské ostrovy alebo Francúzska Polynézia. Cestovanie na tento ostrov nie je neznesiteľne dlhé. Veľkým plusom dovolenky na Zanzibare je tiež skutočnosť, že letenky a zájazdy na Zanzibar nie sú drahé a ak máte trošku šťastie na výhodnú last minute dovolenkovú ponuku, nájdete zájazdy na Zanzibar za naozaj veľmi dobré ceny.

Pridaj komentár