Menu Zavrieť

Gastro nábytok dotvára atmosféru

gastro

Obľúbenosť a aj úspešnosť akejkoľvek gastronomickej prevádzky vytvárajú predovšetkým ľudia, ktorí v nej pracujú. O tom, či sa zákazníci budú chcieť vrátiť do reštauračných priestorov, však nerozhodujú len čašníci a kuchári. Dôležitú úlohu zohráva aj gastro nábytok. Pohodlné, pekné stoličky, elegantné stoly a vhodné interiérové doplnky pôsobiace príjemným a upokojujúcim dojmom. Aj vďaka vhodne zvoleným jednotlivým kusom gastro nábytku sa reštaurácia môže stať miestom, ktoré je často a opakovane navštevované. Aký reštauračný nábytok je teda najvhodnejší?

gastro kuchyňa
Gastro nábytok zohráva dôležitú úlohu pre dojem zákazníka z reštaurácie.

Gastro nábytok sú hlavne stoličky a stoly

    Sú pre tú našu reštauráciu lepšie a vhodnejšie stoličky alebo pohovky? Aký typ stolov si vybrať do tých našich konkrétnych priestorov? Dá sa reštaurácia lacno vybaviť kvalitným gastro nábytkom? To sú len niektoré z otázok, ktoré si kladú nielen začínajúci prevádzkovatelia a majitelia reštaurácií.

reštaurácia
Pohodlné sedenie a rozmiestnenie nábytku v reštaurácii je pre zákazníkov tak isto dôležité.

   Pohovky a lavice sú obľúbeným riešením v reštauráciách, ako sú pizzerie a hamburgery. Pre zákazníkov sú určite pohodlné a pôsobia útulným dojmom. Sú s nimi však určité problémy pri udržovaní ich čistoty. Z tohto dôvodu sa ako vhodnejšia možnosť javí reštauračné kreslo, ktoré sa dá ľahko udržiavať v čistote. Stoličky navyše umožňujú jednoduché spájanie stolov v prípade veľkej skupiny hostí.

Aké možnosti ponúka interiér

      Ak hľadáte dokonalý nábytok do reštaurácie, kaviarne alebo iného miesta stravovania, venujte pozornosť veľkosti a charakteru dostupnej plochy priestorov a rozmerom nábytku. Počet a veľkosť stolov treba prispôsobiť veľkosti miestnosti, možnostiam kuchyne a kuchárov, ako aj počtu čašníkov. Čím viac veľkých stolov umiestnite, tým viac personálu budete potrebovať. Navyše priveľa gastro nábytku na malej ploche sťaží pohyb hosťom aj personálu reštaurácie. Ak hostia sedia príliš blízko pri sebe, nemusia sa cítiť pohodlne a pocit intimity sa vytratí.

Funkčnosť, pohodlie a kvalita

     Ak si plánujete otvorenie reštaurácie, krčmy či kaviarne, určite neočakávate nízky záujem o vaše priestory. Musíte teda počítať s tým, že nábytok bude intenzívne využívaný a vystavený oderu či mechanickému poškodeniu. Na kvalite stolov, stoličiek, sedacích súprav či kresiel sa preto neoplatí šetriť. Oplatí sa zvoliť si gastro nábytok z kvalitných materiálov. Napríklad z tvrdého dreva alebo odolnej ocele, potiahnutý pevným čalúnením odolným voči poškodeniu.

Pridaj komentár