Menu Zavrieť

Dovolenka plná zážitkov – jednoznačne Thajsko

dovolenka

Exotická dovolenka plná prekvapení

Omrzeli vás už klasické dovolenky s vylihovaním pri bazéne v all inclusive hoteli? Ak chcete zažiť nové dobrodružstvo a poriadne si užiť každú minútu, určite je pre vás dovolenka Thajsko vhodná. Ázijský kontinent nie je práve najnavštevovanejšou destináciou, no práve to je na Thajsku lákavé. Mnohí dobrodruhovia sa tam vydávajú na vlastnú päsť, ale výhodné zájazdy ponúkajú aj cestovky.

dovolenka
Loi Krathong Festival Bangkok

Čo všetko dovolenka v Thajsku ponúka?

Jeden takýto článok je veľmi málo nato, aby som vám priblížil všetko čo vám Thajsko môže ponúknuť, a preto vyberám len tie nezaujímavejšie informácie.
Ako prvé najznámejšie miesto, ktoré by nemal žiaden turista v Thajsku vynechať je Bangkok. Toto rozmanité mesto by vám stačilo aj na týždňovú dovolenku. Cez deň môžete navštíviť krásne chrámy, večer si vychutnať krásnu scenériu v jednom zo známych rooftopových barov a v noci zavítať do niektorých z rušných ulíc o ktorých koluje nie jedna povesť. Pri cestovaní medzi rôznymi zaujímavými miestami v Thajsku si môžete zvoliť medzi luxusom, vďaka lacným vnútroštátnym letom, alebo dobrodružstvom  a radšej si požičiate lacný skúter s ktorým bez problémov prejdete aj prípadnými zápchy. Okrem týchto dopravných prostriedkov sa pomaly v Thajsku rozrastá aj lodná doprava, a tak si môžete objednať napríklad výlet loďou.

Služby v Thajsku

Miestnou špecialitou je Pad Thai, čo sú tradičné thajské rezance. Tie nájdete takmer na každom rohu, kde sa obchodníci pretekajú o to, kto dá nižšiu cenu. Ceny za služby v Thajsku  sú až neuveriteľne lacné a napríklad spomínané pouličné jedlo môžete ochutnať za približne 50 bahtov, čo je v prepočte približne 1,30 €. Hotely nájdete už od 4€ na noc a v tých lepších, luxusnejších sa vyspíte za 15 – 20 €. Tieto lacné služby vyvažuje cena spiatočnej letenky, ktorá sa bežne pohybuje okolo sumy 400€. Aj napriek tomu vás dovolenka v Thajsku vyjde lacno a ponúkne kopu zážitkov a dobrodružstiev.

dovolenka
Tradičné plávajúce trhy v Thajsku

 

Pridaj komentár