Menu Zavrieť

Senegal nie je len Rally Dakar

Západoafrická pobrežná krajina Senegal je pre turistov a dovolenkárov zatiaľ pomerne novou a neznámou destináciou. Senegal má svojim návštevníkom čo ponúknuť. Odpočinok na plážach, kúpanie vo vodách Atlantického oceánu, rôzne možnosti rekreačného športového vyžitia. Veľké počty cudzincov sem prichádzajú každoročne počas známej Rally Dakar. Senegal bol nazývaný bránou do Afriky. Žijú tu veľmi milí a priateľskí miestni ľudia – základom tunajšej kultúry je úcta k tomu druhému. Je tu mnoho etnických skupín a hovorí sa tu mnohými jazykmi, aj keď tým dorozumievacím je úradná francúzština. Hlavným mestom aj cieľom turistov je kozmopolitný Dakar.

senegal
Senegal a jeho monument.

Senegal a jeho podnebie

Podnebie Senegalu je tropické s priemernou ročnou teplotou medzi 22  30 °C. Slnko tu svieti stále od novembra do mája a krátka sezóna dažďov trvá od júna do októbra, kedy prichádzajú náhle dažďové búrky. Priemerne tu svieti slnko denne 8  10 hodín, najkratšie obdobie slnečného svitu je od júla do septembra. Najteplejšie mesiace sú od júna do konca novembra. Hoci Senegal obmývajú vody Atlantiku, tak je tu voda teplá. Napríklad v oblasti Petite Côte, ktorá je v akomsi zákryte pod výbežkom, kde leží Dakar, nie sú zvyčajne ani veľmi veľké morské vlny.

senegal
Senegal ponúka aj krásne pláže.

Nepreplnené pláže a pokoj 

Senegal je krajinou, ktorá je zatiaľ ešte stále len na začiatku svojho turistického rozvoja. A hoci to môže byť pre niekoho nevýhodou, tak tých, ktorí už majú s dovolenkami svoje skúsenosti, relatívny pokoj na senegalských plážach ich môže priťahovať. Turistických lokalít je v Senegale niekoľko, ale asi najväčšej obľube sa u turistov teší oblasť Petite Côte. Odtiaľto to nie je ďaleko do Dakaru a hlavných turistických lokalít. Zároveň sú tu dobré podmienky pre pokojný odpočinok v hoteloch a penziónoch. Pokiaľ máte z Európy skúsenosti s preplnenými plážami, tak v Senegale vás to naozaj nečaká. Pláže sú tu skutočne rozľahlé a miesta tam je stále dosť. Preto neváhajte s balením kufrov a vydajte sa do perly Afriky.

Pridaj komentár