Menu Zavrieť

Thajsko je najpreferovanejšou ázijskou destináciou

Thajsko

Keď sa povie dovolenka a Ázia, v okamžiku skúseným, aj menej skúseným, cestovateľom napadne Thajsko. Krajina neobmedzených možností, bujarého nočného života a nekonečnej romantiky na krásnych plážach v objatí svojej polovičky. Čo však o tejto krajine viete okrem hlavného mesta, ktorým je Bangkok? Štát sa nachádza v juhovýchodnej časti Ázie. Jeho originálnym názvom je Prathet Thai, prípadne Muang Thai. Väčšiu časť územia tvoria dva polostrovy. Jeden sa volá Malajský polostrov a druhý Zadná India.

thajsko
Festival vznášajúcich sa lampiónov v Thajsku.

Thajsko – transformácia agrárnej krajiny

Pôvodne Thajsko nebolo turistickou veľmocou a ani po technologickej stránke to nebolo nič, s čím by mohlo urobiť dieru do sveta. V 60. rokoch bola ekonomika založená majoritne na poľnohospodárstve. K industrializácii dochádzalo až rokmi v neskoršom období. O tom, že by sa oplatilo zapracovať na pobytových strediskách, presvedčila domáce obyvateľstvo a podnikavcov vojna vo Vietname. Na územie Thajska na prelome 60. a 70. rokov sem prúdili oddychovať húfy amerických vojakov. Aj vďaka cestovnému ruchu sa Thajsko zaradilo medzi najrýchlejšie rozvíjajúce sa krajiny Ázie v posledných dekádach 20. storočia. Grom domáceho hospodárstva sa stal exportný priemysel na čele s vývozom dreva, nerastných surovín a potravín.

thajsko
Kombinácia historických chrámov a novodobých stavieb v hlavnom meste Thajska.

Podnebie, ktoré si pýta dovolenku

Za boom cestovného ruchu môžu Thajčania ďakovať nielen vietnamskej vojne, ale aj svojmu priaznivému podnebiu, ktoré je priam stavané na pobyt pri mori, a to celoročne. Do Thajska môžete skutočne pricestovať kedykoľvek počas roka. Každé jedno obdobie je teplé. Väčšina záujemcov si samozrejme volí obdobie február-máj, kedy teploty dosahujú v priemere hodnotu 32 stupňov celzia. Netreba zabúdať na fakt, že je tu enormné vlhko. Pokiaľ si Thajsko vyberiete za svoju destináciu, nemusíte sa ničoho obávať. Krajina má najrozvinutejšie služby a podmienky pre cestovný ruch v Zadnej Indii. Medzi najznámejšie destinácie môžeme smelo zaradiť Koh Samui, Pattaya a Phuket, ktoré svojimi krásami vyrážajú dych už na prvý pohľad. Nezabudnite určite navštíviť Bangkok, kde sa nachádza až 300 budhistických chrámov. Prajeme vám skvelé zážitky!

Pridaj komentár