Menu Zavrieť

Chystáme sa do Bulharska. Čo od neho očakávať?

Bulharsko je krajina rozprestierajúca sa na Balkánskom poloostrove. Má bohatú históriu a množstvo pamiatok ktoré vás isto zaujmú. Rôznorodá krajina je dopĺňaná nádherným pobrežím Čierneho mora. Pláže o rozlohe takmer 400km poskytujú dostatok miesta pre oddych a pohodlnú dovolenku. Všetky fakty nasvedčujú že dovolenka Bulharsko bude zážitok na ktorý budete radi spomínať. Bulharsko má radu fanúšikov ktorí ho obľubujú natoľko, že sa tam vracajú každý rok podobne ako do Chorvátska. Kde je ale lepšie?

Bulharské pláže majú svoje čaro

Dovolenka v Bulharsku ako tradícia

Ako už bolo spomenuté, Bulharsko je obľúbená dovolenková destinácia pre množstvo z nás. Krajina ponúka krásnu prírodu, atrakcie aj príjemné pláže. Ročne táto krajina priláka približne päť miliónov dovolenkárov z čoho je väčšina Britov a Nemcov. Najvhodnejším dopravným prostriedkom ktorý si pre svoju dovolenku viete vybrať, bude lietadlo. Burgas ako obľúbené letovisko je vzdialené približne 1300 km pričom cesta autom môže byť únavná pre svoju dĺžku. Inak by nemala byť nijako komplikovaná. Lietadlom sa sem pohodlne dostaneme do dvoch hodín. Dovolenka pri Čiernom mori je jedna z najlacnejších. Rovnako aj ceny potravín sú tu porovnateľné s našimi. Dvojplatničku si teda do svojej cestovnej tašky dávať nemusíte. Výhodné je nakúpiť hlavne vo veľkých supermarketoch.

Nočný Burgas žije životom

Obľúbené letoviská

Nájdeme ich tu hneď niekoľko. Čistota vody je takmer všade na veľmi dobrej úrovni. Obľúbené sú napríklad Pomore, Sozopol, Primorsko, Varna alebo aj Zlaté piesky. Nie ale tie v Bratislave. Zlaté piesky v Bulharsku sa nachádzajú iba niekoľko kilometrov od Varny a poskytujú naozaj vhodné miesto pre vaše letné radovánky. Príroda, pamiatky aj príjemné pláže. Asi najvyhľadávanejšia oblasť je pobrežie Burgasu. Nachádza sa tu vyše 6 kilometrová piesočnatá pláž. Je to miesto kde to žije. Nájdeme tu množstvo klubov kde nám zahraje tá najlepšia tanečná hudba súčasnosti. Táto oblasť sa niekedy nazýva aj malou Ibizou. Ak chcete spoznať nových ľudí alebo lásku, je to to pravé miesto.

Pridaj komentár