Menu Zavrieť

Lyžiarsky zájazd plný zážitkov

Lyžiarsky zájazd

Lyžiarsky zájazd plný zážitkov

Zima je obdobie, kedy sa deťom druhého stupňa na základnej škole naskytne príležitosť zúčastniť sa niekoľko dňového lyžiarskeho zájazdu. Zimné radovánky na snehu spolu so spolužiakmi a krásne zážitky – to je to, čo deti láka. Preto by sa tohto zájazdu veľmi radi zúčastnili. Pre rodičov je to však dosť veľký škrt cez rozpočet, hlavne ak nemajú len jedno, ale hneď niekoľko detí. No všetci chceme dopriať svojim deťom to najlepšie a preto väčšina detí lyžiarsky zájazd absolvuje. Deti totižto lyžiarske zájazdy milujú, naučia sa tam lyžovať alebo sa v tom zdokonalia. Zažijú veselé sánkovanie a guľovanie s kamarátmi, ale aj prechádzky po krásnej prírode. Utužia sa vzťahy medzi žiakmi aj učiteľmi a okrem iného budú mať ešte mnoho iných aktivít.

Lyžiarsky zájazd
Lyžiarsky zájazd môže ponúknuť nádherné spomienky.

Lyžiarsky zájazd sa oplatí

Lyžiarsky zájazd sa možno zdá byť finančne náročný, no treba si uvedomiť, čo všetko je v tej cene zahrnuté. Ceny za 5 dňový pobyt za pohybujú cca od 89 eur a zahŕňa to pohodlnú dopravu autobusom a ubytovanie na celých 5 dní v 2, 3, 4 alebo 5 lôžkových izbách. Nehovoriac o strave, ktorú majú deti zabezpečenú päť krát denne. V cene sú aj lyžiarske vleky a vybavenie strediska, v ktorom sú deti ubytované. To tiež ponúka určité možnosti ako sa rekreovať – nie je nič ojedinelé, ak sa v ubytovacom centre nachádza aj krytý bazén, sauna, stolný tenis aj futbal, spoločenská miestnosť s TV či bar pre učiteľov. Cena za lyžiarsky zájazd je preto viac než výhodná, pretože keby ste sa s deťmi vydali lyžovať ako rodina, vyšlo by vás to omnoho drahšie.

Lyžiarsky zájazd
Lyžiarsky zájazd znamená zábavu!

Lyžiarsky zájazd – čo zbaliť?

Najväčšou dilemou rodiča je obsah kufra. Čo na lyžiarsky zájazd zbaliť? A čo radšej nechať doma? Dôležité je udržať deti v suchu a ochrániť ich tak pred nachladnutím, preto nezabudnite zabaliť veľa teplého oblečenia aj ponožiek, pretože tých pri lyžovaní nikdy nie je dosť. Ideálne je termo oblečenie, ktoré nie je až také hrubé, no zahreje rovnako alebo aj viac a deti sa v ňom nebudú cítiť také naobliekané. Spodné prádlo, pyžamo, hygienické potreby, čižmy s drsnou podrážkou, papuče alebo nejaké vitamíny by tiež nemali chýbať ako aj mobil s nabíjačkou, nejaké maškrty a malé vreckové (voliteľné).

Pridaj komentár