Menu Zavrieť

Jamajka je zhmotnený karibský sen

Jamajka sa nesie vo svojom vlastnom tóne

Jamajka bola najviac preslávená Bobom Marleym a od vtedy ju všetci poznajú ako miesto a rodné mesto reggae hudby. Kamkoľvek sa na Jamajke pohnete, tento typ hudby počujete na každom kroku. Hudba sa tam vyvíja no ide stále rovnakým smerom. Žiadne iné hudobné štýly neprebijú silu nestarnúceho reggae. Dovolenka na Jamajke sa preto nesie vo vlne pohody, relaxu, hudby a tanca.

Jamajka sa nachádza v Karibiku, čo je pre mnohých cestovateľov celkom praktické. Karibské ostrovy sa nenachádzajú ďaleko od seba a pokojne sa dajú preplávať aj na výletnej lodi. Ak sa vám však páči pohodový štýl, ktorým sa Jamajka nesie, vaša dovolenka na tomto ostrove bude tzv. tým pravým orechovým.

Jamajka
Relax a pohoda na Jamajke je snom nejedného cestovateľa.

Jamajka si ide po svojom

Dokonca aj v regióne, ktorý je preplnený drahokamami, akým je Karibik, je Jamajka silným, svojim vlastným krásnym ostrovom. Na dovolenke v Jamajke budete mať možnosť zistiť a vidieť, že začína kryštalickými vodami pretekajúcimi cez koralové záhrady, a opierajú sa o mäkké piesočnaté pláže. Potom stúpajú okolo červenej pôdy a sviežich banánových hájov do čistých sviežich hôr. Udierajúce vodopády vyzerajú akoby vychádzali z priestoru len tak z ničoho nič. Dokonalý raj.

Jamajská kultúra

Kultúra na Jamajke môže byť pre niektorých cudzincov skľučujúcou témou na pochopenie, no nakoniec je to záležitosťou ocenenia a rešpektovania tejto veľkej zelenej záhradnej krajiny a jej cyklických rytmov, ktoré určujú akési tempo a tón ich vlastného života na ostrove.

Jamajka
Africké a kreolské korene dnes na Jamajke prevládajú.

Karibské príchute

Rovnako ako mnohé aspekty jamajskej kultúry, aj jedlo je kreolské, ktoré vzniklo niekde medzi starým a novým svetom. Africké koreniny sa vyvinuli na lahodné pochutinky, zatiaľ čo sladké zemiaky a ryža tvoria základ bohatých dusených pokrmov a ryby sa hmýria v miestnych vodách. Okrem toho je tam ohromujúce množstvo rôznych tropických plodov, ktoré akoby sami opadávali zo stromov „pohladené“ kvapkami rumu. Sami môžete vidieť (a cítiť/chutnať) ako pravý jamajský príbeh chutí a zachováva si svoj pôvodný hlas. Rýchlo sa môžete adaptovať k prostrediu a samozrejme rytmu – rytmu Karibiku.

Pridaj komentár