Menu Zavrieť

Kapverdy, starobylé miesto s krásnou prírodou

kapverdy

Kapverdská republika alebo inak aj Kapverdy je skutočnou raritou. Zatiaľ čo územie patrí Afrike, úradným jazykom je tu portugalčina a kreolčina. Neobvyklosť tejto krajiny však nespočíva len v geografii ale aj v jeho kráse a nápaditosti. Táto krajina spĺňa všetky kritériá na príjemnú dovolenku, je presne taká, aká ma exotická krajina byť. V preklade by sa dal portugalský názov Cabo Verde alebo anglický Cape Verde, preložiť ako Zelený mys, teda výbežok v mori. Presne takú prírodu v Kapverdách zažijete. Krásnu, zelenú a takmer ničím nedotknutú si ju užijete či už sami pri dobrodružnej ceste po prírodných krásach alebo so svojimi polovičkami pri vycestovaní za romantikou.

kapverdy
Kapverdy sú známe svojou krásnou prírodou, ktorá skutočne stojí za návštevu.

Santa Maria ako stredisko Kapverd

Najkrajším prírodným strediskom je Santa Maria. Rybárske mestečko sa nachádza na ostrove Sal a patrí medzi najnavštevovanejšie v tejto oblasti. Oplýva krásnymi plážami s jemným pieskom, do ktorého je radosť nohy zaboriť. Piesok, priezračná voda a ležadlá však nie sú jediným lákadlom. Na tomto ostrove si môžete urobiť prechádzku na koni po pláži, čo patrí k skutočným zážitkom na celý život. Okrem toho, mestečko Santa Maria ponúka aj Viveiro botanickú a zoologickú záhradu, ktorá je plná zaujímavých druhov papagájov, opíc a kôz, kaktusov a iných exotických druhov fauny a flóry. Je to určite skvelý program pre deti ale aj pre dospelých. Medzi najnavštevovanejšie pamiatky nielen veriacimi ale aj bežnými turistami, patrí katolícky kostol Paroquia de Nossa Senhora das Dores. Zložitý názov vás odradiť nemusí. V podstate sa dá voľne preložiť ako Farnosť Panny Márie. Farnosť sa stará, aby boli omše dostupné pre rôzne národnosti. Ponúka spevník vo viacerých jazykoch a možnosť zúčastniť sa napríklad hlavnej nedeľňajšej omše.

Kapverdy
Katolícky kostol, Farnosť Panny Márie patrí medzi najzaujímavejšie miesta na Kapverdách.

Hodiny šnorchlovania- aj také môžu byť vaše Kapverdy

Krásy prírody môžete objavovať aj pod vodou. Hodiny šnorchlovania a potápania sa poskytujú takmer na každej pláži skúsení inštruktori, ktorí vám ukážu krásny podmorský svet. Turisti si v tejto oblasti chvália najmä dobrý organizačný tím a profesionálov pripravených kedykoľvek urobiť podmorskú prehliadku. Nezabudnite si teda so sebou zabaliť plavky a plutvy, pretože tu isto zažijete nezabudnuteľný výlet. Do mesta vám postačia kraťasy, šľapky a samozrejme nejaké to vreckové. Teplota tu v lete dosahuje príjemných 27 stupňov.

Pridaj komentár