Menu Zavrieť

Kusadasi – vtáči ostrov, ktorý si zamilujete

Kusadasi
Krásna príroda obklopuje celý polostrov

Turecké letovisko Kusadasi je prístavné mesto na západnom pobreží pri Egejskom mori.  Tento turecký polostrov svojim tvarom pripomína hlavu vtáka a tak mu prischla prezývka práve „vtáčí ostrov“. Necelých 20 km od pobrežia sa nachádza grécky ostrov Samos, ktorý je tiež veľmi zaujímavým miestom. Podnebie v tomto letovisku je príjemne a vyznačuje sa jemným osviežujúcim vánkom. Sezóna v Kusadasu sa začína spolu s letnými mesiacmi.

Čo všetko sa dá na polostrove Kusadasi robiť?

Okrem tichého a kľudného prostredia s neskutočnou panorámou si zrejme na dovolenke budete chcieť užiť aj niektoré aktivity. Okrem spomínaného ostrova Samos, na ktorý jazdí pravidelná trajektová linka, môžeme na Kusadasi a v jeho okolí nájsť množstvo historických či prírodných kras. Za zmienku určite stoja staroveké mestá Efez, Didim, Milet a Selcuk či kostol v Kadikalesi, ktoré sa nachádzajú cca 10 kilometrov v okolí polostrova. Ak máte radi prírodné skvosty, tak určite navštívte prírodný park Dilek. Necelých 30 kilometrov vzdialená prírodná pamiatka s 1000 metrovou horou Samsun, ponúka možnosť vidieť niektoré druhy divokých zvierat či kúpať sa „ľadových“ terasovitých jazierkach Pamukkale. Vaše ratolesti sa budú môcť do sýtosti vyšantiť v blízkych aquaparkoch s rôznymi vodnými atrakciami.

Kusadasi
Neďaleko letoviska Kusadasi sa nachádzajú takéto ľadovcové jazierka

Turistov si vážia

Kým mimo sezóny ide o obyčajné mestečko so 60 tisíc obyvateľmi, tak v lete sa Kusadasi zmení na pol miliónové mesto a taká zmena si vyžaduje aj dobrú pripravenosť. Množstvo hotelov, barov, kaviarní,  zaručuje aby mesto fungovalo aj počas sezóny. Ubytovanie tu nájdete v rôznych kategóriach, od najluxusnejších až po cenovo dostupné hostely. V noci sa Kusadasi rozžiari množstvom svetiel a začína sa tak noc plná zábavy v množstve klubov. Na nákup suvenírov môžete okrem klasických nákupních centier a obchodov, využiť mestské uličky, ktoré žijú takýmto pouličným predajom, Výhodou je, že s miestnymi obchodníkmi dokážete cenu skresať niekedy až o 80%.

Pridaj komentár