Menu Zavrieť

Karibik dovolenka

Dovolenka karibik

Karibik a dovolenka vašich snov

V najjužnejšej časti Severnej Ameriky leží región, nazývaný Karibik. V karibskom mori sa nachádzajú tri ostrovy – Veľké a Malé Antily a Bahamské ostrovy. Na týchto troch ostrovoch sa rozprestiera veľké množstvo štátov, vo väčšine prípadov s miniatúrnou rozlohou. Prvý obyvatelia týchto ostrovov boli príslušníci indiánskeho kmeňa Karibov.  História vraví, že Kryštof Kolumbus pri svojej plavbe objavil ako prvé práve ostrovy v Karibiku.

Dovolenka karibik
Dovolenka karibik – Kuba

Karibik je dovolenka pre každého

V Karibiku sa nachádzajú mnohé krásne miesta, ktoré ponúkajú nespočetné množstvo zážitkov. Ale na to, aby som vám mohol predstaviť všetky, by som asi musel vydať knihu. Preto predstavím len tie najviac preslávené miesta.

Medzi tieto miesta bezpochyby patrí Karibský štát, ktorý zrejme najviac preslávil bývali prezident Fidel Castro. Atmosféra na tomto ostrove je známa tým, že ak ho navštívite raz, budete sa tam chcieť vrátiť každý rok. Dokonca aj svetoznámy spisovateľ Ernest Hemingway podľahol čaru Kuby. V hlavnom meste Havana nájdete klub La Floridita, ktorý rád navštevoval práve Hemingway. Ďalšou krajinou so svetoznámou povesťou je Jamajka. Najznámejšou osobnosťou je určite Jamajská legenda Bob Marley, známy reggae spevák. V hlavnom meste mu venovali dokonca aj múzeum.

Dovolenka Karibik
Dovolenka Karibik – Jamajka

Milovníci kvalitného rumu určite poznajú aj Kapitána Morgana, ktorý je tiež Jamajskou legendou. Výhodou je, že je to najväčší ostrov v Karibiku, na ktorom sa hovorí po anglicky a taktiež prívetivosť a ochota miestnych obyvateľov. Svätá Lucia je známa dvoma vrcholkami sopečného pôvodu, vďaka ktorým máte pred sebou neustále krásnu panorámu. Obavy nie sú na mieste, keďže naposledy boli tieto sopky aktívne v 18. storočí. Lákadlom najmä pre mladé páry by mohlo byť miestne prostredie, ktoré vraj prospieva šedej kôre mozgovej. Ak chcete mať doma budúceho držiteľa Nobelovej ceny, tak je Svätá Lucia ideálnym miestom pre vás.

Toto bolo len malé množstvo miest, ktoré môžete navštíviť počas dovolenky. Karibik je dovolenka, na ktorú len tak ľahko nezabudnete.

Pridaj komentár