Menu Zavrieť

Dovolenka ako riešenie neplodnosti alebo aby sa ovulácia dostavila

ovulace

Kvalitná dovolenka vám môže pomôcť s riešením neplodnosti vtedy, keď je na vine ovulácia

Neplodnosť sa dnes už dá pokojne označiť aj za civilizačnú chorobu, keďže na svete postihuje viac ako 10% párov. Jej príčiny sú rôzne, avšak niet divu, že v dnešnom uponáhľanom svete sa medzi ne radí aj všadeprítomný stres. Objavili sa aj u vás problémy s otehotnením? Pomôcť vám môže aj „obyčajná“ dovolenka. Ako a prečo, o tom už viac v článku…

Keď vyšetrenia nič neukážu…

V poslednej dobe je čoraz častejšie to, že páry sa všemožne snažia o dieťatko a aj tak sa mesiac čo mesiac na tehotenskom teste zjaví iba jedna palička. Nasledujú vyšetrenia, testy, ktoré síce v niektorých prípadoch vysvetlia príčinu, avšak nie je výnimkou ani to, že naoko je podľa nich všetko v najväčšom poriadku a neexistujú žiadne zdravotné problémy, ktoré by vám v počatí dieťaťa bránili.

Stres ako skrytý dôvod neplodnosti

Kde je potom chyba? Skrytým dôvodom neplodnosti býva veľmi často aj stres. Hoci si to mnoho žien neuvedomuje, avšak práve stres býva častým dôvodom, prečo sa naruší celý menštruačný cyklus a spolu s ním aj ovulácia. A to nie len priamo, ale aj rôznymi „okľukami“, pretože práve stres môže spôsobiť napr. nadváhu či podváhu alebo dokonca narušenie funkcie brušných svalov a svalov panvového dna. Nuž a všetky tieto veci následne vedú k tomu, že ovulácia „nefunguje“ tak, ako by mala.

Aby ovulácia znova fungovala…

Ako sa však zbaviť stresu, aby sa ovulácia dostavila? Na zničenie stresu krátkodobo pomáha viacero vecí – dobrá masáž, horúci kúpeľ či kvalitná hudba. Na to, aby vaše telo začalo fungovať správne sa však stresu treba zbaviť na dlhšiu dobu. A práve na to vám môže pomôcť kvalitná dovolenka. Zobrať si niekoľko dní voľno v práci, zbaliť s priateľom veci a vybrať sa, kam vás nohy zavedú.

ovulace
Vyberte sa s partnerom na dovolenku – aj to môže pomôcť vášmu otehotneniu!

Dovolenka ako všeliek?

Dovolenka vám pomôže na niekoľko dní vypadnúť z každodenného kolobehu, môžete si počas nej dopriať dostatok spánku a taktiež budete mať viac času venovať sa svojmu partnerovi – to všetko môže pôsobiť priam až blahodarne, môže to byť spôsob, ako docieliť, aby vaša ovulácia fungovala znova tak, ako má. A možno práve vďaka dovolenke sa už na ďalší mesiac na tehotenskom teste objavia dve vytúžené paličky…

Pridaj komentár