Menu Zavrieť

Cestujeme do Ruska – víza do Ruska

Víza do Ruska

Víza do Ruska

Rusko je krajina, ktorá ponúka nezabudnuteľné zážitky. Turisti zvyčajne cestujú za kultúrou, umením a architektúrou. Vo všeobecnosti platí, že v Rusku nájdete všetko – teplé more, studené more, veľhory, dlhé nížiny a stepi, obrovské jazero, oblasť večného snehu a ľadu. Samozrejme, že medzi cestovateľskou verejnosťou kolujú rôzne mýty, avšak väčšinu z nich vyvráti už prvá hodina pobytu v tejto krajine.

Ako cestovať do Ruska?

Dopraviť sa tu môžete napríklad aj vlakom, ak však nechcete stráviť dva dni vo vlaku a prechádzať množstvom kontrol, zarezervujte si včas letenky. Turisti si zaobstarávajú letenky do Moskvy, hlavného mesta, kde svoju cestu začína väčšina cestovateľov. Medzi najväčšie moskovské letiská patrí Domodedovo, Šeremetevo alebo letisko Vnukovo a cesta letecky tu trvá približne 2,5 hodiny. V Moskve môžete obdivovať Kremeľ, palác Chlebnyj kvas, ochutnať miestne špeciality a vychutnať atmosféru mesta. Z Moskvy si potom môžete zarezervovať letenky do Petrohradu, kde môžete pokračovať vo vašej poznávacej ceste.

Víza do Ruska
Pozrite sa do hlavného mesta Ruska

Víza do Ruska

Prvým krokom pri plánovaní výletu do Ruska je vybavenie víz, čo nie je príjemná ani lacná procedúra. O víza do Ruska môžete požiadať v pondelok, stredu a piatok na konzulárnom oddelení v Bratislave. Poplatok za vydanie víz je 35 Eur a víza vám vydajú do 10 dní s platnosťou na 30 dní s jedným alebo dvoma vstupmi.

Pre úspešné schválenie žiadosti o víza do Ruska budete potrebovať pas platný minimálne 6 mesiacov po vypršaní platnosti víza, vyplnený a osobne podpísaný dotazník s foto (3,5 x 4,5 cm). Tento dotazník môžete vyplniť aj na ruskom konzuláte podľa predlohy, čím sa vyhnete zbytočným preklepom. Ďalej potrebujete voucher a Potvrdenie o prijatí zahraničného turistu. Tieto doklady vám vydá slovenská cestovná kancelária, alebo požiadajte ruskú cestovnú kanceláriu, ktorá vám za poplatok toto potvrdenie vystaví. Posledným dokladom je potrebným pre získanie víz je kópia o zaplatení cestovného poistenia pre celú dobu pobytu. Alebo vám toto vybavovanie môže maximálne uľahčiť slovenská CK Vzlietni. Pri zadaní základných informácií vám táto cestovka vybaví všetky papierovačky a dokumentácie, čo vám ušetrí nie len váš vzácny čas ale aj zbytočný stres.

Pri ceste do Ruska si nezabudnite spraviť dvojité alebo trojité kópie všetkých cestovných dokladov, vrátane leteniek a pasov, kvôli možnej krádeži.

Pridaj komentár