Menu Zavrieť

Dovolenka Bulharsko

bulharsko-dovolenka

Dovolenka Bulharsko – finančne dostupný relax

Dovolenka Bulharsko je pre slovenských turistov synonymom slnečných dní, príjemného pokoja, krásnej prírody a dostupných cien. Obmýva ho Čierne more, ktoré má čistú priezračnú vodu a vďaka prítokom riek so sladkou vodou, je more menej slané. Turistov očarí aj bohatá história, ktorá je výsledkom pestrého miešania kultúr.

Ktoré letovisko bude pre nás najlepšie?

Ak je pre vás dovolenka Bulharsko voľbou pre strávenie chvíľ na plážach, na výber máte množstvo jedinečných letovísk.  Slnečné pobrežie ponúka vyše 8 km piesočných pláží, ktoré sú starostlivo upravované. Samozrejmosťou sú všetky možné vodné športy a atrakcie. Po zotmení sa v okolitých baroch rozprúdi nočný život s diskotékami, ktoré majú v obľube najmä mladší dovolenkári.

Ak budete mať chuť na trochu histórie, môžete sa vybrať do neďalekého mesta Nessebaru, ktoré patrí medzi jedno z najstarších miest na svete, a je zaradené do zoznamu UNESCO. V tomto prístavnom meste si môžete prenajať loďku, ktorá vám umožní vychutnať si romantickú architektúru meste z inej perspektívy.

Pre rodiny s deťmi je dobrou voľbou letovisko Primorsko, kde je výhodou, že sa tu dohovoríte po česky. Deťom sa bude páčiť množstvo vodných atrakcií, rovnako ako prostredie v dvoch prírodných rezerváciách.

dovolenka-bulharsko
Dovolenka v Bulharsku

Bulharsko dovolenka vás môže zlákať aj na relax v letovisku Zlaté piesky, ako názov napovedá, nájdete pláže s trblietajúcim sa pieskom, a nebesky modrým morom. Tropicky vzhľad plážovej panorámy dotvárajú bohaté zelené lesy, obklopujúce hotelové komplexy. Zlaté piesky majú dlhoročnú históriu a turistov stále lákajú zdokonaľovaním svojich služieb a prípravou stále nových atrakcií. Z histórie si treba rozhodne pozrieť kláštor Aladža, ktorý je tesaný do vápencových skál a obklopený vodopádmi.

Čo ochutnať?

Bulharská domáca kuchyňa sa vyznačuje ľahkými a sviežimi jedlami, bohatými na zeleninu a ryby. Odporúčame vyskúšať vynikajúce červené odrodové víno. Ochutnajte tradičnú studenú mliečnu polievku tarator, sladkú baklavu či originálny šopský šalát.

Pokiaľ sa rozhodnete, že dovolenka Bulharsko je pre vás to pravé, zarezervovať ubytovanie si môžete aj dopredu, nie je však problém nájsť príjemné ubytovanie v malých vilkách aj po príchode do krajiny.

Pridaj komentár