Menu Zavrieť

Poľovačka v Namíbii patrí medzi najobľúbenejšie na svete

poľovačka v namíbii

Namíbijská republika sídli na juhozápade Afriky. Je to krajina z najmenšou hustotou zaľudnenia v Afrike a nepoškvrnenou prírodou. Savany a pasienky tvoria takmer polovicu rozlohy tohto štátu a práve tieto podmienky sú ideálne pre život zvierat, ktoré lákajú poľovníkov z celého sveta. V Namíbii však platia prísne zákony pre poľovníkov, ktoré je dobre si poriadne naštudovať pred tým, než Vás zláka poľovačka v Namíbii.

Poľovačka v Namíbii a pár rád

Dôležitou súčasťou poľovačky v tejto africkej krajine je najať si profesionálneho loveckého sprievodcu, ktorý Vás bude upozorňovať na pravidlá a podmienky počas celej poľovačky. Jedno z najzákladnejších pravidiel lovu v Namíbii hovorí o tom, že jedna osoba môže uloviť maximálne dva kusy zvierat toho istého druhu, dokonca jestvujú niektoré výnimky, pri ktorých smiete uloviť len 1 kus konkrétneho zvieraťa (napr. leopard alebo gepard). Väčšinou sa poľovačka v Namíbii koná na farmách. Majitelia týchto fariem si určia pravidlá, podľa ktorých sa budete musieť riadiť. Poranenie zveri sa počíta ako jej ulovenie a platí sa takisto ako ulovenie, t.j. v plnej výške odstrelovej taxy. Za ohrozenie normálneho priebehu lovu alebo nedodržiavanie pokynov majiteľa farmy alebo sprievodcu majú obidvaja právo ukončiť lov a majú nárok na finančnú náhradu.

V prípade úspešného lovu…

poľovačka v namíbii
Poľovačka v Namíbii – odneste si domov vlastnú trofej!

Ak Vám poľovačka v Namíbii priniesla nejaké úspechy, určite si budete chcieť priviesť domov aj trofej, ale aj tu musíte splniť stanovené podmienky. Dôležitou vecou je hneď na začiatku lovu dôkladne vypísať protokol o trofejach. Takisto je dobré si na záver zájazdu naplánovať aj 2-3 nepoľovnícke dni. V prípade, že Vašu trofej ulovíte v posledných dňoch poľovačky, tieto dni Vám poskytnú dosť času na to, aby ste svoju trofej mohli doviesť zo sebou na Slovensko a nemuseli riešiť dodatočný dovoz, ktorý je aj dosť drahý. Počas týchto dní môžete navštíviť rôzne krásne miesta, ktoré Namíbijská republika poskytuje, zatiaľ čo Vašu trofej pripravia na odvoz do Európskych krajín.

Ak máte radi dovolenky spojené s lovom, tak je pre Vás poľovačka v Namíbii ideálnym riešením.

Pridaj komentár