Menu Zavrieť

Dovolenka

dovolenka

Dovolenka s deťmi – kde, kedy a ako

Dovolenka, ktorú absolvujete s deťmi (aj tými najmenšími) nemusí byť vôbec žiadna katastrofa, hoci je možné, že vás od nej budú známi odhovárať práve týmito slovami. Stačí, ak ju vhodne vyberiete a dostatočne sa na ňu vopred pripravíte. V takom prípade to môže byť ten najlepší relax a najkrajší čas strávený spolu s vašou rodinkou. V našom dnešnom článku sa zameriame hlavne na otázky kde, kedy a ako je vhodná dovolenka s deťmi.

Na akom mieste by mala byť vaša dovolenka?

Správna voľba dovolenkovej destinácie záleží hlavne od vekovej kategórie vašich detí. Pre tie najmenšie – zväčša do jedného roka, sa neodporúča vycestovať  príliš ďaleko. Najvhodnejšou alternatívou je tak dovolenka na Slovensku, kde sa dieťa nemusí prispôsobovať novému podnebiu a klíme a kde je taktiež zvyknuté na tunajšiu stravu a pod. Ak však predsa len túžite vycestovať k moru, zvoliť by ste si mali destináciu, ktorá má k Slovensku najbližšie – nie len čo sa týka vzdialenosti, ale aj spomínaných aspektov akými sú podnebie či strava. Vhodná tak môže byť dovolenka Chorvátsko či dovolenka Taliansko. S exotickou dovolenkou radšej ešte nejaký čas počkajte.

dovolenka
Vhodne vybraná dovolenka s deťmi môže byť príjemným oddychom

Kedy vycestovať na dovolenku s deťmi?

Ak sa stále bavíme o dovolenke pri mori, odporúčame vám, aby ste sa nesústredili iba na hlavnú letnú sezónu. Pre malé deti je najvhodnejšia dovolenka v mesiacoch jún či september, jednak kvôli primeraným teplotám a jednak kvôli o trošku väčšiemu pokoju v letoviskách, hoteloch a na plážach. Pokiaľ je reč o väčších deťoch (6+), pri výbere dovolenky je už samozrejme potrebné riadiť sa aj tým, kedy majú napr. voľno v škole. Ani tu však nezabúdajte, že by ste sa najmä pri exotickej dovolenke mali vyhnúť tým najväčším horúčavám, keď je aj v tieni 40°C.

Ktorý spôsob dopravy je pre deti najvhodnejší?

Nech sa vaša dovolenka bude „odohrávať“ kdekoľvek, min. do 6tich rokov je pre deti absolútne nevhodná cesta autobusom. Oveľa vhodnejšie spôsoby dopravy sú na kratšie vzdialenosti auto (možnosť zastaviť a urobiť si prestávku kedykoľvek a kdekoľvek), pre trošku väčšie deti to môže byť aj vlak. Ak sa chystáte cestovať lietadlom, do 3 rokov vyberajte len dovolenkové destinácie, do ktorých netrvá let dlhšie ako 3 – 4 hodinky.

Pridaj komentár