Menu Zavrieť

Dominikánska republika vám vyrazí dych

Dokonalé miesto pre oddych od všedných dní a relax o akom sa vám ani nesnívalo, a to počas celého ročného obdobia? To je Dominikánska republika, ktorá leží v krásnom Karibiku. V roku sa teploty pohybujú od 26 do 34 stupňov Celzia. Podnebie je tropické a mimoriadne slnečné počas celého roka. Ostrov na prvý pohľad upúta krásnymi plážami, ktoré lemuje čistý biely piesok a kokosové palmy týčiace sa k žiarivej modrej oblohe. A čo voda? Príjemné teplá a čistá ako zrkadlo.

Dominikánska republika
Aj takáto romantika sa dá zažiť na pláži Punta Cana

Dominikánska republika ponúka skvelé rezorty a svetoznáme pláže

Na to, aby ste si správne na vašej dovolenke oddýchli je najlepšie vyvarovať sa povinnostiam a starostiam spojenými s riešením ubytovania a výberom lokality. V tomto prípade je najjednoduchším riešením zveriť sa do rúk odborníkom v cestovných kanceláriách. Dominikánska republika ponúka množstvo krásnych hotelových rezortov, ktoré sú známe pre vysokú úroveň svojich služieb. Preto je pravdepodobnosť zlého výberu prinízka. Konkrétne môžeme odporučiť absolútny skvost. Svetoznáma pláž Bavaro sa nachádza na východnom pobreží ostrova a patrí medzi perly Karibiku. Medzi najlepšie strediská sa pravidelne zaraďujú Boca Chica, Puerto Plata či Playa Dorada v severnej časti republiky, alebo aj neďaleko hlavného mesta Santa Dominga umiestnené Juan Dolio. Keby sa vám už ležanie na pláži po čase zunovalo môžete navštíviť polostrov Samana, kde nájdete úplný pokoj v prostredí bujnej tropickej vegetácie. Miesto je známe aj príchodom húfu veľrýb, ktoré sa sem chodia medzi januárom a marcom páriť po ďalekej plavbe z Grónska. Dominikánska republika poskytuje turistom aj atraktívne plavby po okolí ostrova. Dokonca si môžete zaplávať s delfínmi, alebo sa potápať s kosatkami a veľrybami. Ani taká návšteva národných parkov nemusí byť zlá, všakže.

Dominikánska republika
Takúto delfinovskú show si môžte pozrieť v delfináriu pri Dolphin Island

Za dovolenku v Dominikánskej republike môžete hravo ušetriť

Last minute pobyty ponúkajú záujemcom atraktívne a mierne ceny aj s odletmi s príchodom prázdninových dní. Preto je dobré striehnuť a sledovať na internetových stránkach cestovných kancelárií dovolenkové miesta, o ktoré máte záujem. Týmto spôsobom môžete ušetriť aj stovky EUR, ktoré môžete následne minúť na dovolenke, a tým pádom si ju o to viac užiť. Ešte rozmýšľate kam zájsť k moru? Už nemusíte, Dominikánska republika je tou správnou odpoveďou.

Pridaj komentár