Menu Zavrieť

Kuba je miestom, kde získate omnoho viac, ako len dovolenku.

Už dávno neplatí, že do exotických krajín cestujú iba tí najbohatší  a že sa tam celý pobyt len oddychuje na pláži. Tieto destinácie ponúkajú totiž omnoho viac, spoznáte aj kultúru krajiny a zoznámite sa s domácimi obyvateľmi , ktorí toho veľa nemajú, no aj napriek tomu sú veľmi milí a priateľskí. V prípade, že ste milovníkom rumu, cigár a kubánskej hudby, určite navštívte raj s najkrajším bielym pieskom na svete, ktorým je Kuba.

Kuba
Tradičný obrázok s Kuby

Kuba nielen v rytme salsy

Väčšina z nás si pod dovolenkou na Kube predstavuje palmy, zelené banánovníky, ovocné sady, ktoré sú plné citrusov, manga, či pomarančov, tabakové listy sušiace sa na slnku , či uličky plné starých domov , kde hrajú na gitarách a množstvo krásnych žien tancujúcich v rytme salsy. V podstate je to tak, no Kuba toho ponúka omnoho viac . Všade cítiť dym z tých najlepších cigár na svete, ktorý sa mieša s výfukmi plynov starých amerických veteránov. Nadobudnete tu pocit, že sa tu zastavil čas. Napriek tomu, su miestni obyvatelia veľmi pohodoví, otvorení a stále dobre naladení.

Kuba
Kuba a jej povestné tabakové plantáže.

Opatí sa navštíviť

Ak budete dovolenkovať na Kube, určite by ste si mali dostatočne odýchnuť, no nezabudnite navštíviť niektoré miesta, ktoré určite stoja za to. Za zmienku stojí určite hlavné mesto Kuby, ktorým je Havana. Večerný život je tu v plnom prúde. Dedinka Viňales patrí k tým najkrajším miestam na Kube. Navštíviť tam môžete aj tabakové plantáže. Malé mestečko Trinidad ma veľa nádherných pamiatok a celkom zachovalú architektúru. Varadero, označované ako turistické getto, navštevuje veľké množstvo turistov, nielen preto, že sa nachádza blízko Havany, hlavného mesta Kuby, ale aj vďaka azúrovému moru. Väčšina turistov mieri na tento ostrov, teda v prípade, že hľadáte trochu kľudu a nemáte radi mnoho ľudí pokope, skúste navštíviť menej známe miesta na Kube a uvidíte, že vám učarujú.  Na ostrove Cayo Blanco si môžete zaplávať s delfínmy. Druhým najviac vyhľadávaným mestom na Kube je Santiago.

Takže je len a len na Vás, kam zamierite a kde strávite vašu vysnívanú dovolenku na Kube.Zbalte si kufor, kúpte letenku a získajte množstvo nezabudnuteľných zážitkov.

Pridaj komentár