Menu Zavrieť

Dobrodružstvo s dovolenkou Mexiko

dovolenka Mexiko

Dobrodružstvá vo vode i na súši, ktoré vám ponúka dovolenka Mexiko

Chceli by ste zažiť dovolenku, na ktorej sa môžete do sýtosti vyblázniť a vychutnať si svoje obľúbené dobrodružné športy? Radi cestujete? V tom prípade sa dáva do pozornosti dovolenka Mexiko, ktorá vám vo svojej rozmanitej krajine umožňuje zažiť dobrodružstvo a nadobudnúť nezabudnuteľné zážitky.

Niečo pre milovníkov slanej vody

Dovolenka Mexiko je určite skvelou voľbou pre všetkých milovníkov vody a vodných športov. Hlboko pod hladinou na vás čaká úchvatný podmorský život a nádherné skalné útvary. Keď sa do tejto nádhery ponoríte, nebude sám vám ani chcieť späť na breh. Jedným z takýchto úchvatných miest s krištáľovo čistou vodou a miliónmi farebných rýb a koralov je napríklad karibský ostrov Cozumel.

dovolenka Mexiko
Dovolenka Mexiko – ostrov Cozumel

Ak máte radi šnorchlovanie, toto dobrodružstvo si môžete ešte obohatiť o plavbu s krotkými žralokmi veľrybími, ktoré pri nádhernom ostrove Holbox ostávajú celé leto. Ostrov sa zas hmýri krásnymi plameniakmi, pelikánmi a inými tropickými vtákmi.

dovolenka Mexiko
Plávanie so žralokmi veľrybími pri ostrove Holbox

Ak by vám bolo málo, dovolenka Mexiko vám umožňuje pozorovanie najväčších cicavcov sveta, medzi ktoré patrí napr. veľrybovec sivý či vráskavec obrovský (ozrutný). Jednou z najlepších destinácií na pozorovanie týchto zvierat je Baja California Sur (Južná Dolná Kalifornia).

Dovolenka Mexiko – dobrodružstvo na súši

Ak by ste sa chceli z vody presunúť na súš a vychutnať si horskú túru, ideálnym miestom je Pico de Orizaba (5636m), najvyšší vrchol v Mexiku a tretí najvyšší v Severnej Amerike. Na vrchole tejto hory (stratovulkánu) sa nachádza vždy zasnežený ľadovec. Aj preto ho môžu zdolať len profesionáli s kompletnou výbavou, ktorí sú zvyknutí na vysoké nadmorské výšky.

dovolenka Mexiko
Dovolenka Mexiko – Pixo de Orizaba

Dovolenka Mexiko vám umožňuje zažiť množstvo nezabudnuteľných chvíľ aj v štáte San Luis Potosi, ktorý je ako stvorený pre každého milovníka dobrodružstva. Púšte, dažďový prales, majestátne hory. Dobrodružstvo na vás čaká na každom kroku. Jedným z nich je napríklad zlaňovanie veľkolepej jednokomorovej Lastovičej jaskyne (Sótano de las Golodrinas) hlbokej cca 376m. Cestou nadol vás pritom bude sprevádzať množstvo štebotavých vtákov.

Mexiko je nádherná krajina a spomenuté možnosti sú len zlomkom toho, čo na dovolenke Mexiko môžete zažiť. Záleží samozrejme aj na vašej chuti a fantázii.

Pridaj komentár