Menu Zavrieť

Čo všetko je ešte okrem letenky potrebné pred cestou do USA?

letenky
letenky
Okrem veľkomiest, v USA nájdete aj krásnu prírodu

Cestovanie v rámci Európy sa môže zdať niekomu podstatne jednoduchšie a bezproblémovejšie ako cestovanie do vzdialenejších (aj keď veľmi zaujímavých destinácii), ako je napr. USA, Nový Zéland alebo Austrália a preto často váhame plniť si svoje sny o ďalekým krajinách a zotrvávame na jednom mieste a držíme sa len toho, čo už dôverne poznáme. Ak sa však chcete posunúť ďalej, treba nabrať odvahu splniť si aj väčšie sny, ako je napr. každoročná letná dovolenka v Chorvátsku či Bulharsku. Po získaní potrebných informácií, kúpe letenky a vybavenia ostatných formalít zistíte, že to nebolo až také komplikované, ako sa na prvý pohľad zdalo a zvlášť v dnešnej modernej dobe, kedy napr. letenky, ubytovanie a mnohé ďalšie záležitosti dokážete vybaviť aj doma pri počítači.

Cesta do USA – čo okrem letenky potrebujem?

letenky
Letenky na nočné lety bývajú o čosi lacnejšie

Na to, aby ste do USA mohli vycestovať na dobu nepresahujúcu 90 dní ako turisti, prípadne na návštevu priateľov či príbuzných už síce nie sú potrebné víza, ale v rámci bezvízového programu je potrebné vyplniť elektronický formulár ESTA a získať povolenie cesty formoslave. Samou ESTA. V krajnom prípade, ak by bola takáto vaša žiadosť zamietnutá alebo nemáte biometrický pas, musíte požiadať o vízum na veľvyslanectve USA v Bratislave. Nezabudnite ani na letenky, ktoré je ideálne zaobstarať v dostatočnom časovom predstihu, ak chcete na cene letenky ušetriť.

Letenky do USA už nemusia byť nedostupným luxusom

Ak pri obstarávaní letenky vyskúšate zopár šikovných ťahov, nemusia byť pre vás letenky do USA žiadnym nedostupným luxusom. Spôsobom ako na letenkách ušetriť, sú napríklad nepriame lety s medzipristátím, dĺžka letu je síce o niečo dlhšia, ale cena zároveň o niečo nižšia. Výhodné môžu byť aj tzv. zľavnené balíky, ktorých súčasťou je okrem letenky aj cestovné poistenie, prípadne aj ubytovanie či prenájom auta v cieľovej destinácii. Dôležité je ceny leteniek pravidelne sledovať a pri zaujímavej ponuke nezaváhať.

Pridaj komentár