Menu Zavrieť

Cenovo výhodné letenky do USA

letenky
Jeseň v New Yorku je nielen lacná, ale aj očarujúca

Plánujete si splniť svoj veľký cestovateľský sen a vycestovať do USA? Vďaka cenovo výhodným letenkám môže byť aj táto krajina už dnes pomerne dostupnou destináciou pre mnohých cestovateľov túžiacich objaviť čaro Ameriky. Dôležité je však vedieť, čo všetko si príprava na dovolenku v USA vyžaduje a aj to, akým spôsobom a kedy sa k cenovo výhodným letenkám môžete dostať alebo čo presne je preto potrebné urobiť. Veľmi žiadané sú najmä letenky do New Yorku, ale aj do Miami na Floridu či napr. do Chicaga a Los Angeles.

Letenky
Letenky do vianočnej Philadelphie sú z tých výhodnejších

Kedy cestovať do USA za výhodnejšiu cenu letenky?

Aj pri ceste do USA platí, že sú lepšie termíny a horšie termíny, kedy cena letenky príliš výhodná nebude. Ide najmä o obdobia, kedy sú lety do USA naviac žiadané a pre vysoký záujem tak nie je zväčša žiadny dôvod ísť s cenami leteniek výrazne dole. Hlavná sezóna pre cesty do USA je najmä v období od polovice decembra až do polovice januára, teda v čase Vianočných sviatkov a osláv Nového roka, kedy ľudia najčastejšie cestujú za vianočnými nákupmi a sviatočnou atmosférou do veľkých metropol ako je napr. New York, ale tiež za príbuznými s ktorými chcú stráviť toto krásne obdobie roka. Ďalším obdobím veľkého záujmu turistov sú letné prázdniny, preto ak chcete cestovať za výhodnejšiu cenu, vyberte si obdobia mimo sezóny, najlepšie jarné mesiace apríl a máj, prípadne september, kedy sú letenky cenovo dostupnejšie.

Cena letenky súvisí aj s lokalitou

Cenu letenky môžu ovplyvniť aj priame či nepriame lety, ale aj drahšie či lacnejšie letiská, kedy letenky na určité letiská v rámci toho istého amerického mesta môžu byť výrazne lacnejšie ako napríklad letenky na hlavné letisko v meste. Rozdiel v cene letenky a to dosť výrazný môže určovať aj lokalita, do ktorej smerujeme. Výhodnejšie bývajú letenky do miest na východnom pobreží USA, napr. do Philadelphie.

Pridaj komentár