Menu Zavrieť

Topánky na pláž aj do vody

topánky
topánky
Viete, aké topánky sú vhodné na pláž?

Začalo sa leto a sním aj sťahovanie národov a invázia množstva turistov do blízkych či vzdialených dovolenkových destinácií. Väčšina dovolenkárov vyráža najmä za vytúženým morom, ktoré nám na Slovensku chýba a tak kroky mnohých turistov vedú na blízke Jadranské pobrežie do obľúbeného Chorvátska, ktoré je známe svojimi krásnymi prírodnými plážami a čistým morom. Pobyt pri mori si však vyžaduje aj vhodnú obuv na pláž a do vody a to najmä v Chorvátsku, kde sú prevažne kamienkové, skalnaté a štrkové pláže. Ostré kamienky a kamene na pláži, skaly, kĺžuce sa okruhliaky pod morskou hladinou, ale ani rozpálený piesok nie sú pre naše chodidlá naozaj veľmi príjemné a ani bezpečné, preto sú topánky na pláž a do vody pre deti aj dospelých veľmi potrebnou súčasťou výbavy pred cestou na dovolenku.

Aké topánky do vody si vybrať?

Topánky do vody sú dnes bežným doplnkom dostupným takmer v každom obchode a pestrú ponuku obuvi do vody pre najmenších aj dospelých nájdete aj na internete. Uzavreté celé topánky vyrobené z ľahkých a mäkkých materiálov s protišmykovou podrážkou a perforovanou vrchnou časťou na odtekanie vody z obuvi sú tou ideálnou voľbou na pobyt pri mori. Či si vyberiete gumenú obuv alebo kvalitnejšie topánky z neoprénu kombinovaného so sieťovinou (vhodné aj na vodné športy), prípadne jednoduchšie topánky do vody zo syntetického materiálu so zaťahovacou šnúrkou záleží už len na vás.

topánky
Sandále – obľúbená letná obuv

Ochrana a bezpečnosť je prvoradá

Topánky do vody nie sú len akýmsi módnym výstrelkom, ale chránia nás pred pošmyknutím na klzkých kameňoch na dne mora a aj pred zranením chodidla ostrými kameňmi, koralmi a inými ostrými nástrahami morského dna. Obzvlášť dbajte na bezpečnosť detí, pre ktoré sú kvalitné a pohodlné topánky do vody najlepším riešením nielen pri mori, ale aj na prírodných kúpaliskách, kde môžu byť hrozbou pre jemné detské chodidlá rôzne nebezpečné odpadky.

Pridaj komentár