Menu Zavrieť

Chladiace pulty a vitríny 

chladiaca polica

Jedným z faktorov, nad ktorým každý prevádzkovateľ akejkoľvek gastronomickej prevádzky uvažuje, je veľkosť potrebného chladiaceho zariadenia. Aký charakter má jeho prevádzka, na čo sa zameriava, koľko ľudí obslúži alebo nakŕmi. Bez chladiacej vitríny či pultu sa dnes málokto zaobíde.  Musíte sa uistiť, že pojme všetko, čo potrebujete, bez toho, aby zaberala príliš veľa miesta na podlahe alebo v kuchyni. Dbajte na to, aby ste si konkrétne miesto umiestnenia chladiacej vitríny dôkladne premerali a správne odhadli, koľko vnútorného priestoru budete potrebovať na uskladnenie potravín.  

Chladiaca vitrína s pečivom
V prehľadnej vitríne si z produktov zákazník jednoducho vyberie.

Chladiace vitríny poskytujú aj prehľad 

Vhodné chladiace vitríny a pulty umožňujú nielen uskladnenie tovaru a  vlastných výrobkov, ale aj možnosť predviesť svoju ponuku. Poskytujú zákazníkom jednoduchý spôsob výberu. Nechladené modely sú ideálne na vystavenie čerstvo upečených výrobkov, ktoré by sa nemali skladovať vo vlhkom prostredí. Takých, ako je chlieb, rožky alebo pečivo. Tieto pekárske vitríny sa najlepšie hodia na potraviny, ktoré sa pečú denne čerstvé a mali by sa skladovať pri izbovej teplote. Ak však prevádzkujete typ podnikania, kde ponúkate široký sortiment mäsa, syrov a hotových jedál, určite budete potrebovať väčšie chladiace vitríny alebo skrine 

Gastro prevádzka
Pult s tovarom je jednou z najdôležitejších častí mnohých prevádzok.

Vitríny chladené vzduchom 

Chladiace pulty a vitríny sú chladené vzduchom buď cirkulujúcim alebo fungujú vďaka gravitačnému chladeniu. Chladenie vzduchom  prebieha pomocou ventilátorov. Sú preferovanou voľbou najmä pre balené produkty. Keď vo vitríne prúdi vzduch, niektoré uskladnené potraviny môžu vyschnúť, ak budú príliš dlho nezakryté. Vzduchom chladené chladiace vitríny a pulty sa dajú použiť takmer v každom gastronomickom zariadení. Gravitačné chladiace systémy sú určené na skladovanie a vystavovanie mäsa, mäsových výrobkov a údenín. Používajú sa aj v obchodoch so sendvičmi a reštauráciách rýchleho občerstvenia. Gravitačné chladiace vitríny a pulty udržujú teplotu okolo 4 °C.  

Sklo, akrylát alebo plexisklo 

Mnohé chladiace zariadenia, akými sú skrine, vitríny a pulty, sú minimálne z prednej alebo vrchnej časti vyrobené  z rôznych priehľadných materiálov. Sú krásne, odolné a praktické. Primárnym problémom sklenených materiálov je ich krehkosť. Tvrdené sklo je skvelý kompromis. Chladiace vitríny vyrobené z tvrdeného skla umožňujú vychutnať si krásu skla s väčšou odolnosťou. 

Pridaj komentár