Menu Zavrieť

Plavba loďou po Baťovom kanáli

plavba loďou
Plavba loďou či motorovým člnom? Skvelá zábava pre deti aj dospelých!

Plavba loďou nemusí byť okúzľujúca iba na mori…

Dovolenka nemusí vždy automaticky znamenať iba pobyt v zahraničí pri mori, pretože aj Slovensko ponúka možnosť navštíviť veľa zaujímavých a výnimočných miest, či už formou klasických niekoľkodňových dovolenkových pobytov alebo aj jednodňovými výletmi po blízkom okolí. Aj deťom vďaka takýmto zaujímavým výletom po pamiatkach či do prírody spestríte prázdninový program a skrátite tak čas, ktorý trávia za počítačom alebo obrazovkou televízora. Medzi zaujímavé a lákavé výlety pre deti aj dospelých patrí určite plavba loďou. Čo tak vybrať sa napríklad na plavbu loďou po Baťovom kanáli?

Baťov kanál – plavba loďou zo Slovenska na Moravu

Baťov kanál je vodným spojením, ktoré malo v tridsiatych rokoch minulého storočia slúžiť na obchodné účely a autorom tohto nápadu bol známy Tomáš Baťa, podľa ktorého sa kanál aj nazýva. Dnes slúži táto 60 km dlhá trasa plynúca cez Baťov kanál a rieku Moravu najmä na rekreačné účely. Svoju plavbu loďou odštartujete v prístave mesta Skalica a cieľovou stanicou sú české Otrokovice. Avšak plavba loďou prináša možnosť navštíviť aj rôzne iné zaujímavé lokality na tomto vodnom úseku. Plavbu je možné absolvovať malou aj väčšou loďou, prípadne motorovým člnom, od mája do jesene.

Miesta, ktoré sa oplatí vidieť

plavba loďou
Romantická atmosféra počas plavby loďou vás okúzli

Za návštevu počas plavby po Baťovom kanáli určite stoja tzv. plže – pamiatkovo chránené vínne pivnice pri Petrove stavané od 16. storočia v jednotnom bielo-modrom štýle. Možno si ich budete pamätať aj zo známeho televízneho seriálu „Slovácko sa nesúdi“ či z filmu „Jak básnikum chutná život“. V malej vinárskej dedinke Tvarožná Lhota môžete ochutnať tradičné svadobné tvarohové koláčiky s posýpkou alebo zavítať na Oskorušovský náučný chodník a do miniatúrneho múzea oskoruše (ovocný strom). Zaujímavými miestami sú aj Salaš Travičná s arborétom a rozhľadňou či slovanské hradisko v Mikulčiciach.

Plavba loďou po Baťovom kanáli je veľmi atraktívnym výletom, kde sa rozhodne nebudete nudiť vo dvojici a ani ak ste rodina s deťmi.

Pridaj komentár