Menu Zavrieť

Dovolenka Grécko – Kefalónia

dovolenka grécko

Dovolenka Grécko a dobrodružstvá na ostrove Kefalónia

Grécko je krajina mnohých ostrovov s nádhernou prírodou a plážami, preto nečudo, že ju ročne navštívi tisíce turistov. Niektorí hľadajú oddych, iní dobrodružstvo, adrenalín. Dovolenka Grécko je určite skvelou voľbou pre kohokoľvek. No v tomto článku si povieme niečo o ostrove Kefalónia a outdoorových aktivitách, ktoré môžete vyskúšať.

Kefalónia je ostrov známy vďaka svojim exotickým plážam i prímorským dedinkám. Ostrov je veľký, preto i pri veľkom nápore turistov nemáte pocit, žeby bol nimi preplnený. Vládne tam pokoj a vy si môžete svoju dovolenku dosýta vychutnávať.

dovolenka grécko
Morské kajaky – skvelá aktivita pre všetkých

Výlety na morských kajakoch

Jedným z najlepších spôsobov ako si vychutnať krásy tohto ostrova je určite plavba na morských kajakoch. Výhodou tejto aktivity je to, že v podstate nie je limitovaná vekom a užijete si pri nej aj trochu relaxu. Kajak si jednoducho požičiate a podľa toho na čo sa cítite sa vydáte na dlhší alebo kratší výlet. Je to skvelá príležitosť ako si užiť krištáľovo čistú vodu Iónskeho mora, spoznať pobrežie ostrova, dedinky, jaskyne, ale i dozvedieť sa niečo viac o histórii a kultúre tohto národa. Vaša dovolenka Grécko sa jednoducho bez výletu na kajakoch nezaobíde.

Dovolenka Grécko pod zemou

Na ostrove sa nachádza aj množstvo jaskýň, ktoré čakajú na to, kedy ich prebádate. Medzi tie najznámejšie patria Melissani, Agalaki a Drogarati. Drogarati leží 37 m pod zemou a je stará vraj až 150 miliónov rokov. So skúsenými sprievodcami teraz môžete objavovať fascinujúce útroby tohto ostrova v jaskyniach, ktoré sú hlboké 20 – 120 metrov. Samozrejme tie hlbšie sú nebezpečnejšie a je potrebné použiť aj výstroj, preto sú vhodné len pre skúsenejších. Je to však určite obrovské dobrodružstvo, vďaka ktorému bude vaša dovolenka Grécko ešte zaujímavejšia.

dovolenka grécko
Dovolenka Grécko aj s dávkou adrenalínu

Zip line

Ak sa rozhodnete, že Kefalóniu chcete spoznať aj inak, môžete to vyskúšať zo vtáčej perspektívy. Alebo líščej? Ide totiž o aktivitu nazývanú „flying fox“ alebo pre niektorých možno známejšiu pod názvom „zip line“, kde sa vlastne vozíte na lane a užívate si jedinečný výhľad na krajinu. Je to adrenalín, ktorý musíte určite vyskúšať.

Adrenalínový kaňoning

Spomenula by som ešte jednu dobrodružnú aktivitu, a tou je canyoning alebo kaňoning. Ide o zdolávanie kaňonov, pri ktorom kombinujete viacero adrenalínových činností – turistiku, horolezectvo, zlaňovanie ale i plávanie. Na ostrove Kefalónia si do mesiacov máj/jún kaňoning užijete aj s vodou, kedy si zo skál môže aj zaskákať do jazierka, neskôr už iba bez nej, pretože kaňon vysychá. Táto aktivita je samozrejme trochu nebezpečná a je veľmi dôležité, aby ste mali dobré laná a vybavenie. To vám však zabezpečia vaši skúsení inštruktori.

Ako vidíte, dovolenka Grécko vám umožňuje vychutnávať si aj rôzne dobrodružné či adrenalínové aktivity, preto máte k niečo takémuto vzťah, určite neváhajte!

Pridaj komentár