Menu Zavrieť

Last minute a first minute letenky – ako na to?

letenky

Zohnať lacné letenky uprostred letnej sezóny – nie je to až také nemožné, ako by sa na prvý pohľad či počutie mohlo zdať. Aj v prípade, že leto je práve v plnom prúde a zahraničné dovolenky spolu so zahraničnými letmi sú viac než len žiadané, stále máte k dispozícii možnosti, ako na letenkách ušetriť. V našom článku vám ponúkame bližšie informácie hneď o dvoch takýchto možnostiach, ktoré by sa inak dali nazvať aj ako last minute a first minute ponuky na letenky.

Kúpa letenky na poslednú chvíľu

Last minute letenky sú momentálne zrejme alternatívou, ktorá bude pre ľudí aktuálnejšia a zaujímavejšia, najmä v prípade, že si svoju dovolenku chcú vychutnať ešte do konca tohtoročnej letnej sezóny. Last minute je pojem, ktorý je častejší skôr v ponukách cestovných kancelárií. Ide o tzv. dovolenky na poslednú chvíľu a na podobnom princípe fungujú aj letenky s tým istým prívlastkom.

Táto ponuka je vhodná skôr pre zákazníkov, ktorí sú časovo flexibilní, pretože častokrát sa stáva, že lietadlo s výraznou zľavou na letenky označenou ako „last minute“ odlieta už v priebehu jedného či dvoch dní. Ak vám teda vaša práca či iné okolnosti dovoľujú „bleskovú dovolenku“, nemáte veľmi nad čím premýšľať.

Chartrové lety prostredníctvom cestovných kancelárií

letenkyOkrem časovej flexibility sú last minute letenky spojené aj s iným problémom. Hoci cestovné kancelárie sú priam až preplnené rôznymi last minute akciami, pri leteckých spoločnostiach je takáto ponuka skôr výnimkou ako pravidlom. Veľakrát je to dokonca naopak – letenky sú niekoľko hodín pred odletom drahšie než pôvodne. A to najmä v prípade kedy ide napr. o letenky do USA.

Tomuto problému sa môžete vyhnúť tak, že budete last minute letenky hľadať prostredníctvom cestovných kancelárií. Tie totižto ponúkajú aj tzv. chartrové lety, čo znamená, že si rezervujú vlastný let do konkrétnej dovolenkovej destinácie a pokiaľ sa im nepodarí zaplniť všetky miesta v lietadle, zvyšné letenky predávajú ako last minute.

First minute ponuka – do zahraničia vycestujte v zime!

First minute letenky tiež nemusia byť zlou voľbou v prípade, že vám nevadí istý čas si na dovolenku počkať a absolvovať ju až v zimnej sezóne. To je vhodné napr. pri exotických dovolenkách, akými sú dovolenka v Thajsku alebo na Kube. Ušetriť na letenkách môžete tak, že si ich zabookujete už 3-4 mesiace vopred, kedy ich cena klesá naozaj na minimum.

Pridaj komentár