Menu Zavrieť

Last minute dovolenka v Bulharsku

Dovolenka v Bulharsku

dovolenka bulharsko
Balchik zámok – Bulharsko

Aj keď last minute dovolenka v Bulharsku nie je na prvom mieste top najvychytenejších dovolenkových destinácií, ktoré sa zvyčajne na popredných priečkach turizmu umiestňujú (ako napr. Grécko, Chorvátsko, Taliansko, Turecko či Španielsko), určite ju však minimálne v prvej desiatke obľúbených destinácií nájdete, pretože táto krajina má stále svoje osobité čaro. Bulharsko je krajinou, ktorá má čo ponúknuť, vďaka čomu má stále značný okruh svojich fanúšikov, slovenských a českých turistov nevynímajúc.

Práve pre našich slovenských turistov je Bulharsko zárukou veľmi príjemnej a pomerne lacnej dovolenky, dovolenky, kde nie je výrazný problém s dorozumievaním, pretože táto krajina je nám svojou kultúrou aj históriou pomerne blízka.

Last minute dovolenka v Bulharsku – aké letoviská a pláže si vybrať?

last minute dovolenka Bulharsko
Varna

Last minute dovolenka v Bulharsku ponúka hneď niekoľko lákavých dovolenkových letovísk s piesočnatými plážami (práve zlatisté piesočnaté pláže tiež výrazne prispievajú k popularite tejto destinácie). K tým najznámejším patrí letovisko Zlaté piesky nachádzajúce sa neďaleko mesta Varna, ktoré je centrom zábavy, detských atrakcií aj nočného života.

Ako už samotný názov prezrádza, nájdete tu 4 km piesočnatých pláži zlatistej farby, ale aj krásnu prírodu a parky. Skvelú dovolenku zažijete aj v letoviskách Slnečné pobrežie (najväčšie bulharské pobrežné letovisko), Nesebar (ideálne pre milovníkov histórie) či v stredisku Sveti Vlas, ktoré je však už oveľa pokojnejšie.

Aj strediská Sozopol a Albena sa určite oplatí navštíviť!

dovolenka Bulharsko
Sozopol – dovolenka v Bulharsku

Dovolenkové strediská Albena a Sozopol možno nie sú až natoľko známe ako napr. Zlaté piesky či Slnečné pobrežie alebo Nesebar, rozhodne však patria k pekným oblastiam Bulharska. Pláže v dovolenkovej oblasti Albena sú dokonca považované za jedny z najkrajších v celom Bulharsku a nájdete tu aj naozaj luxusné ubytovanie, ak si na nadštandard potrpíte.

Veľmi romantický a čarovným miestom je aj letovisko Sozopol, miesto, ktoré bolo kedysi prístavom a ktoré stále dýcha históriou a príjemnou romantickou atmosférou ako stvorenou na prechádzky. Last minute dovolenka v Bulharsku je teda vhodnou príležitosťou spoznať aj práve niektoré z týchto stredísk. Rezervujte si napríklad tu.

Pridaj komentár