Menu Zavrieť

Karibik – okrem mora aj pestré prírodné bohatstvo

Karibik vás môže zlákať návšteva ostrovov ako je napríklad Svätý Martin, Dominika alebo Guadaloupe. Tieto ostrovy sa od seba líšia veľkosťou, vyspelosťou a vládnucim režimom. Pri presunoch v medzi jednotlivými ostrovmi v rámci letoviska používajte skôr lodnú dopravu. Mimo sezónu vás to môže stáť nie veľký peniaz a máte možnosť okrem lietania si zakúpiť plavbu loďou a tak sa pokochať okolím.

karibik
Zaujímavý hotelový komplex

Čo vám ponúka Karibik?

Na každom ostrove nájdete nádherné pieskové pláže obklopené palmami a kryštálovo čisté more. Takže určite pouvažujte nad šnorchlovaním a potápaním. Ak ste dobrodružný typ, tak by ste mohli využiť poznávaciu cestu za domorodými ľuďmi a pocítiť tú atmosféru. Čo sa týka kuchyne, tak natrafíte na kreolské špeciality, krokety z kreviet, tropické ovocie s úplne odlišnou chuťou oproti nášmu dovážanému. Na pitie tam nájdete aperitív, punč alebo rum. Čaká na vás aj nočná zábava! Symbolom Karibiku sú tanečné zábavy v divokých rytmoch, taktiež salsa.

karibik
Pláž si užijú všetci

Najlepšie pláže v Karibiku

Už keď sme vyššie spomenuli tie pláže, tak si povieme aj niečo málo o nich. Medzi tie najznámejšie patria Palm, Orient, Sainte Anne Beach a Punta Cana. Palm Beach ponúka biely piesok a výborné podmienky pre plávanie v pokojnej vode. Všetky strediská sú vybavené perfektnými službami. Orient Beach je vlajkovou plážou. Čakajú na vás neskutočné možnosti, kam sa usadiť na pláži a len tak si popíjať vás obľúbený nápoj. Celá pláž je pokrytá barmi, či reštauráciami s miestnymi špecialitami. Punta Cana je považovaná za hlavnú rekreačnú oblasť. Nočný život je v štýle Las Vegas. Čakajú na vás vodné parky, nákupné centrá a golfové ihriská. Na konec Sainte Anne Beach je jedným z najobľúbenejších turistických miest. Pláž je ideálna pre šnorchlovanie, potápanie, windsurfing a samozrejme relaxáciu. Stačia vám len plavky voľné oblečenie a idete. Je ešte jedna oblasť Bermudy, ktoré nepatria ku Karibiku, ale v mnohých ohľadoch sa nesú v duchu Karibiku. Je to Horseshoe Bay. Patrí k najznámejším oblastiam v Bermudách. Piesok na pláži je veľmi jemný, vo farebnosti až jemne ružovkastý. Táto oblasť je veľmi známou turistickou atrakciou a leží na pobreží hlavného ostrova.

karibik
Ideálne kúpanie

Pridaj komentár