Menu Zavrieť

Dovolenka na španielskej pôde

dovolenka

Jesenná dovolenka na španielskej pôde

Príchod jesene neznamená, že dovolenkové obdobie skončilo. Stále je tu možnosť vyraziť na cesty a užiť si posledné teplé, slnečné lúče. Jesenná dovolenka má tú výhodu, že pláže a zaujímavé turistické mestá nie sú preplnené turistami tak, ako v lete, čo človeku umožňuje dovolenku si lepšie vychutnať. Ani hotely nie sú také plné a teda aj ubytovanie vo vybranej destinácii sa hľadá oveľa jednoduchšie. V tomto článku si predstavíme dve španielske destinácie, vhodné pre dovolenku aj v jesennom období.

Jesenná dovolenka v Andalúzii

V tomto období sa priemerné teploty v Andalúzii stále pohybujú okolo 30°C. Aj more je teda stále dostatočne vyhriate a taktiež je asi príjemnejšie ako počas júla alebo augusta, keď je skôr teplé ako osviežujúce. Jesenná dovolenka v Andalúzii však ponúka viacej možností ako príjemne stráviť čas a síce je tu možnosť navštíviť okolité kopce. Keď totiž slnko nepáli tak veľmi ako v lete, do kopca sa stúpa oveľa jednoduchšie. Navštíviť môžete napríklad Národný park Sierra de Aracena, ktorý nie je príliš dobre známy, no stojí za to ho navštíviť. Za vašu pozornosť určite stojí aj mesto Aracena, kde môžete navštíviť nádherné vápencové jaskyne, alebo kostol z 13. storočia postavený templármi. Nezabudnite sa zastaviť aj miestnych baroch a ochutnať vynikajúce tapas.

dovolenka
Last minute Španiesko

Jeseň na Kanárskych ostrovoch

Hoci Kanárske ostrovy sa nachádzajú blízko afrického kontinentu, oficiálne sú súčasťou Španielska. A čo tak počas leta navštíviť jeden z ich ostrovov Lanzarote? Na tomto ostrove sa teploty na jeseň pohybujú v priemere okolo 29°C. Klíma sa viac podobá klíme na púšti než tej stredomorskej. More, alebo teda oceán je stále teplý a príjemný na kúpanie. Jesenná dovolenka na Lanzarote je však taktiež skvelou príležitosťou spoznať pevninu, pohoria Národného parku Timanfaya, ktoré sú vulkanického pôvodu. Pohoria majú zaujímavú červenú a okrovú farbu a ich povrch tak trochu pripomína povrch mesiaca. Navštíviť môžete napríklad dedinku Uga s nízkymi bielymi domami, severoafrického štýlu a zelenými palmami. Je to vinárska dedinka, preto môžete ochutnať aj výborné miestne víno.

Pridaj komentár