Menu Zavrieť

Dovolenka Malorka

mallorca

Dovolenka Malorka – dovolenka s priateľmi i rodinou

Slnečná Malorka je ďalšou z obľúbených destinácií pre letnú dovolenku. Či už sa chystáte na dovolenku s rodinou alebo priateľmi, dovolenka Malorka vám poskytne všetko, čo hľadáte. Komfort, služby, pláže, more, párty, jednoducho to, čo človek od dobre prežitej dovolenky očakáva.

Malorka je najväčším z Baleárskych ostrovov, ležiacich východne od Španielska. Medzi tieto ostrovy patria taktiež ostrovy Menorka, Ibiza, Formentera a Cabrera, ku ktorým patrí ešte niekoľko desiatok menších ostrovov. Malorka je pre dovolenkárov ako stvorená a uspokojí požiadavky aj tých najnáročnejších. Dovolenka Malorka ponúka luxusné ubytovanie, v zrekonštruovaných historických budovách, vilách či vidieckych domoch. Svoje útočisko tam našlo aj mnoho známych ľudí, od španielskeho kráľa, po vrcholových športovcov či rôzne celebrity zo sveta filmu alebo hudby.

Slnko, more a rozpálené pláže

Na ostrove je viac než 200 pláží. Dovolenka Malorka vám umožňuje navštíviť pláže, ktoré lemujú hotely, reštaurácie, kaviarne či obchodíky a sú plné dovolenkárov, rodín alebo mladých ľudí. Ak však nemáte radi preplnené pláže a preferuje viac súkromia, zamierte radšej na juh, kde nájdete pláže, ktoré sa ešte nestali korisťou developerov. Slnko a more si však dokonale užijete na ktorejkoľvek z nich. Navyše máte možnosť zapojiť do vašich dní aj vodné športy, z ktorých najrozvinutejší je asi yachting alebo plachtenie. Ak máte chuť na trochu pohybu, teda okrem plávania, môžete sa vybrať na turistiku či cykloturistiku, po dobre udržiavaných chodníkoch. Ohromujúca scenéria uchváti určite každého návštevníka.

mallorca
Dovolenka na ostrove Mallorca

Pamiatky, kultúra a zábava

Hlavným mestom Malorky je Palma de Mallorca, mesto s pôsobivou architektúrou. Pokiaľ sa na dovolenku Malorka vydáte s priateľmi, hlavné mesto je ako stvorené pre nočný život, zábavu a nadväzovanie nových známostí. Je tu množstvo reštaurácií, barov či nočných klubov. Malorka je však ostrov bohatý aj na históriu a kultúru, preto môžete navštíviť množstvo pamiatok, hradov, zrúcanín, chrámov, kláštorov. Navštíviť môžete aj galérie či múzeá. Ak sa na dovolenku Malorka chystáte s rodinou, teda deťmi, určite sa im zapáči návšteva vodných či dobrodružných parkov, alebo farmy, kde môžu vidieť rôzne zvieratká.

Pridaj komentár