Menu Zavrieť

Dovolenka Dominikánska republika: pláže, slnko aj romantické svadby

dovolenka Dominikánska republika

Dovolenka Dominikánska republika

Dominikánska republika patrí k skutočným lahôdkam Karibiku, ale všetky krásne miesta a lokality, ktorých je v Dominikánskej republike naozaj neúrekom, nedokážeme jediným článkom venovaným tejto krajine ani obsiahnuť a naviac krásu tohto miesta dostatočne nevystihnú žiadne slová, treba ju jednoducho zažiť. Spomenúť však jednoznačne musíme aspoň najznámejšie stredisko Punta Cana, ktoré je skutočným exotickým rajom na zemi aj so svojou nádhernou plážou Bavaro, ktorá je preslávenou oblasťou Karibiku a v celej svojej dĺžke dosahuje až okolo 30 km. Skvostné sú napríklad aj jaskyne a celý Národný park del Este, turistov však určite má čím zaujať aj hlavné mesto Santo Domingo. Dovolenka Dominikánska republika vás, nielen čo sa týka pláží, ale aj turisticky zaujímavých miest, určite nesklame.

dovolenka dominikánska republika
Dovolenka Dominikánska republika – dokonalosť na každom kroku

Dovolenka Dominikánska republika – kedy možno očakávať najlepšie počasie?

Dovolenka Dominikánska republika je destináciou, ktorá vám poskytne príjemné letné a slnečné počasie s teplotami vzduchu v rozmedzí okolo 25 až 34°C po celý rok, ale tak ako vo väčšine exotických destinácií s tropickým podnebí, aj tu sú bežné obdobia dažďov, ktoré trvajú zvyčajne od mája do novembra. Hlavnou turistickou sezónou v Dominikánskej republike je tak najmä obdobie od konca novembra až do apríla, kedy tu panuje najstabilnejšie slnečné počasie a nemusíte sa obávať ani neznesiteľných horúčav.

dovolenka dominikánska republika
Zažijete tu aj dobrodružstvo

Svadobná dovolenka

Dovolenka Dominikánska republika je ideálnym tipom aj na veľmi romantickú svadbu priamo pod palmami na bielej piesočnatej pláži, takéto exotické svadby sú mimoriadne atraktívne a pre niektoré zamilované dvojice aj oveľa lákavejšie ako klasické veľké rodinné svadby doma na Slovensku. Zabezpečiť si letenky, ubytovanie, vybaviť potrebné svadobné formality? Zdá sa vám to príliš komplikované? Nemusí, ak vám takúto exotickú svadbu a všetko čo s ňou súvisí zabezpečí cestovná kancelária, je to priam dokonalá kombinácia a na vás už čaká len príjemná úloha vybrať si slávnostné oblečenie, povedať svoje „áno“ a užiť si svadobnú dovolenku.

 

Pridaj komentár