Menu Zavrieť

Last minute dovolenky ako si vybrať?

Dovolenka

Last minute dovolenky – načo si dať pozor?

Ak si výber dovolenky nechávate na poslednú chvíľu, mali by ste si dať pozor na chytáky, ktoré by vás mohli v rámci ponúk last minute dovolenky nepríjemne zaskočiť.

Doprava

Zistite si, či cena za dopravu zahŕňa aj transfer z letiska do letoviska a späť. Takisto si ujasnite, či priamy let znamená naozaj priamy let z vášho domovského letiska do vašej vybranej krajiny. Tento termín sa totiž používa aj na lety s medzipristátím, kde však čakáte v lietadle a neprestupujete. Ak letíte s prestupom, zistite si aj dostupné alternatívy. V prípade poruchy lietadla alebo meškania sa môže vaša cesta nepríjemne predĺžiť.

Dĺžka zájazdu

Informujte sa o dĺžke cesty, ktorú musíte odpočítať od celkovej dĺžky pobytu, aby ste získali počet dní, kedy môžete vylihovať na pláži. Zistite si, či je prílet plánovaný pred polnocou alebo po, v skorých ranných hodinách, aby sa vám nestalo, že prvý a posledný deň last minute dovolenky budete musieť stráviť čakaním na recepcii, kým vás prihlásia a odhlásia.

Umiestnenie hotela

Vždy pozerajte aj na fotky, neuspokojte sa s popisom polohy hotela. Vedzte, že informácia o „centrálnej polohe s bohatými možnosťami zábavy“ môže znamenať, že vaša dovolenka bude lokalizovaná v rušnej oblasti. Opis „hotela nachádzajúceho sa pri mori“ môže znamenať verejnú pláž pod oknami alebo aj skalnaté útesy, kde sa nebudete môcť ísť kúpať.

Dovolenka
Dovolenka Mexico

Umiestnenie a vybavenie izby

Ak si potrpíte na výhľad na more pri západe slnka, neuspokojte sa len s popisom „izba je orientovaná na more“.  To môže totiž znamenať, že váš výhľad budú blokovať iné hotely alebo stromy. Ak chcete plne vybavené izby neuspokojte sa „účelným zariadením izby“ alebo „priateľsky zariadené“, čo je účelné zariadenie len v krajších farbách.

Last minite dovolenky – konečná cena

Cena je pre mnohých kľúčová pri výbere dovolenky. Zľava, ktorá je poskytovaná na last minute môže byť výrazná a lákavá, nenechajte sa však nahovoriť na kúpu bez poriadneho zváženia. Skontrolujte, či sú v cene zahrnuté všetky poplatky napríklad za dopravu, či je nutnosť doplácať klimatizáciu alebo plážové lehátka. Nezabudnite pripočítať sumu za poistenie prípadne očkovanie.

Pridaj komentár